معاون عمرانی فرمانداری رودبار: ۳۰ واحد از پروژه مسکن مهر رودبار بزودی آماده واگذاری و تحویل به متقاضیان می باشد

[ad_1]

رودبار آنلاین : معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری رودبار: ۳۰ واحد از پروژه مسکن مهر رودبار بزودی آماده واگذاری و تحویل به متقاضیان می باشد.

علی اکبر پورعلی با اعلام این خبر در نخستین نشست شورای مسکن رودبار در سال جاری افزود: ۵۶ واحد از پروژه مسکن مهر رستم آباد نیز  تکمیل شده است که پس از تکمیل و نصب پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر قابل واگذاری و تحویل به متقاصیان عزیز می باشد که امیدواریم این مهم تا هفته دولت سال جاری محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل زیرساختهای مسکن مهر و تسریع در ادامه و اتمام عملیات اجرایی آنها توسط دستگاههای خدمات رسان پیش از تحویل واحدها به متقاضیانی ، به علت تعطیلی طولانی مدت پروژه های مسکن مهر نیز اشاره کردند و افزودند: به جهت  کمبود اعتبارات موردنیاز تکمیل پروژه های مسکن مهر در شهرستان شامل ۲۵۶ واحدی رستم آباد، ۲۱۶ واحدی رودبار و ۳۷۲ واحدی لوشان عملاً نیمه تعطیل  بودند که با توجه به گشایش اعتباری که برای تکمیل پروژه های مسکن مهر در کشور ایجاد شده است این پروژه ها مجدداً فعال شده اند.

پورعلی به منابع اعتباری در نظر گرفته شده اشاره  و بیان داشتند این منابع شامل اختصاص ده هزار میلیارد ریال  اسناد خزانه اسلامی به وزارت نیرو است که جهت تکمیل زیرساختها در اختیار شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی و شرکتهای برق منطقه ای و توزیع برق قرار گرفته است و نیز سهم اعتباری از محل فروش اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی مربوط به سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید تا سقف ۷۰۰۰ میلیارد ریال می باشد و همچنین تخصیص سهمیه قیر رایگان از طرف وزارت راه و شهرسازی بصورت تهاتری (معادل ارزش ریالی) به پروژههای مسکن مهر می باشد.

ایشان ضمن امیدواری از شروع مجدد پروژه های مسکن مهر رستم آباد و لوشان بیان داشتند: با توجه به تخصیص سهمیه قیر رایگان توسط وزارت راه و شهرسازی برای این دو پروژه ، عملیات آماده سازی ( بهسازی و آسفالت معابر و هدایت آبهای سطحی ) مسکن مهر رستم آباد و نیز عملیات اجرایی آماده سازی مسکن مهر لوشان و همچنین اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر لوشان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز گردیده است . درخصوص راه دسترسی مسکن مهر رودبار نیز با توجه به تخصیص سهمیه قیر رایگان برای این پروژه ، بهسازی آسفالت این مسیر در دستور کار شهرداری رودبار قرار گرفته است که به زودی عملیاتی خواهد شد.

در این نشست قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان, مدیر پروژه های مسکن مهر شرکت آب و فاضلاب استان, معاون اداره کل راه و شهرسازی استان, مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان, معاون اجرایی بانک مسکن استان و مدیران دستگاههای اجرایی عضو شورای مسکن شهرستان حضور داشتند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *