فریاد مدیران اجرایی استان گیلان از کمبود بودجه و اعتبارات دولتی+ اظهارات استاندار

[ad_1]

مدیران اجرایی دستگاه‌های دولتی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان در رشت برگزار شد از کمبود اعتبارات و مشکلات مالی دستگاه‌های تحت مسئولیت خود به‌شدت انتقاد کردند.

زندان‌های استان گیلان قدیمی و فرسوده هستند

مدیرکل زندان‌های استان گیلان در این نشست اظهار داشت: زندان‌های گیلان جمعیت قابل توجهی را پوشش می‌دهند و هزینه‌های اجتناب ناپذیری دارند.

حمید حسینی به فرسودگی و غیراستاندارد بودن زندان‌های گیلان اشاره کرد و بیان داشت: قدیمی بودن زندان‌های گیلان منجر به ایجاد هزینه شده و امیدواریم در سال ۹۶ زندان‌های گیلان را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه حقوق کارکنان و سربازان اداره کل زندان‌های استان گیلان به‌سختی پرداخت می‌شود گفت: اعتبارات هزینه‌های جاری زندان‌ها اندک است و یک میلیارد تومان از هزینه‌های جاری سال گذشته بر روی زمین مانده است.

 ارتقای ایمنی راه‌ها در استان گیلان نیاز به افزایش اعتبار دارد

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان گیلان در این جلسه اظهار داشت: ۷۰۰ نفر از نیروهای این اداره از اداره کل راه و شهرسازی منتقل شده‌اند.

علیرضا نازک کار ارتقای ایمنی راه‌ها, حفظ وضعیت موجود و راهداری اضطراری را از جمله مسئولیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد و افزایش اعتبار این دستگاه را خوستار شد.

برای هزینه‌های ادارات شهرستان‌ها با مشکل روبه‌رو هستیم

مدیرکل استاندارد استان گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه اداره استاندارد شهرستان رودبار سال گذشته افتتاح شد اظهار داشت: برای این اداره اعتباری در نظر گرفته نشده است.

داریوش اشکانی‌پور از افتتاح اداره استاندارد شهرستان لاهیجان خبر داد و بیان کرد: برای هزینه‌های این اداره و اداره استاندارد رودبار با مشکل مواجه هستیم و امیدواریم در این زمینه به ما کمک شود.

بودجه ورزش و جوانان گیلان افزایش یابد

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این جلسه به سرانه پایین ورزشی گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه وزارت ورزش و جوانان از نظر نیروی انسانی با کمبود نیرو مواجه است.

مسعود رهنما با اشاره به صعود تیم سپیدرود به لیگ برتر اذعان داشت: بودجه اداره کل ورزش و جوانان گیلان نباید براساس عملکرد سال گذشته باشد و با توجه به صعود سپیدرود هزینه‌های ما بیشتر می‌شود.

همچنین در ادامه محمد علی نجفی، استاندار گیلان در این نشست با بیان اینکه به رغم تنگناهای مالی روند اجرای طرح های توسعه ای در استان قابل قبول و مناسب است تصریح کرد: بایستی از فرصت مسئولیت استفاده شود و خدمات شایسته صورت گیرد که خوشبختانه سعی کردیم تاکنون از این مسیر خارج نشویم.

دکتر نجفی با بیان اینکه بی‌انصافی است بگوییم پروژه‌های عمرانی گیلان خوابیده است بیان کرد: این حرف ظلم به دستگاه‌ها، کارشناسان و مردم است در حالی‌ که اتفاقات خوبی در حوزه های مختلف زیرساختی همانند آب، گاز، راهداری، آسفالت و برق انجام شده است و چرا باید خورشیدی را که می‌تابد پنهان کنیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه بعد از برگزاری با شکوه و پرشور انتخابات گفتیم که بیایید تا با کمک یکدیگر، برای توسعه و آبادانی استان بکوشیم و مشکلات را رفع کنیم؛ عده ای، همچنان در فضای رقابت های انتخاباتی هستند.

استاندار گیلان اظهار کرد: تلاش کردیم در فضای نقل‌وانتقال دو دولت هیچ سستی و رغبتی در کار استان ایجاد نشود که از شواهد این امر مهم سفر معاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی به استان است پس از برگزاری انتخابات است.

وی افزود: گیلان تنها استانی است که معاون اول رئیس جمهوری بعد از برگزاری انتخابات، به آن سفر کرده است.

نجفی گفت: ما حداکثر فرصت کاری را در این سفر بهره‌مند شدیم و با سفر معاون اول دولت مکاتبات استان و بخصوص سد شفارود به دولت رفته و اتفاقات خوبی در استان خواهد افتاد.

استاندار گیلان با اشاره به سفر رئیس مجلس به گیلان گفت: حضور ایشان و نماینده‌های پیگیر گیلانی فرصتی را ایجاد می‌کند که اعتبارات در مجلس طرح خواهد شد و تغییرات خوبی در استان به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد مدیران کل و معاونین آنها با عوامل اصلی سازمان برنامه و بودجه نشست و تبادل نظر برقرار کرده و طرفین در خصوص موضوعات مختلف توجیه باشند، اظهار کرد: سازمان برنامه‌ریزی و بودجه باید در خصوص توزیع اعتبارات به دستگاه های مختلف و با توجه به شرایط هر کدام، عدالت را در نظر بگیرد.

استاندار گیلان همچنین به رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و حمایت از آنان تاکید کرد و گفت: کسی که از کار کنار می‌رود دچار خلاء روحی می‌شود و تحرکات اجتماعی او گرفته شده که اگر نارسایی‌های مالی هم در کنار این مسئله باشد، رنج او را مضاعف می‌کند که نباید اجازه دهیم پرداخت های مالی و مطالبات این قشر طولانی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دستگاه های اجرایی حداکثر صرفه جویی را در هزینه های غیرپرسنلی داشته باشند، گفت: حداکثر صرفه‌جویی را انجام دهید زیرا کشور به‌سختی اداره شده و مدیریت منابع مالی کشور سخت است.

نجفی با اشاره به اینکه در اعتبارات جاری معیشت کارکنان باید در وهله اول مورد توجه مسئولین قرار بگیرد، اظهار کرد: رویکرد ما در این خصوص توجه به وضعیت پرسنل بوده است؛ تلاش کنید تا جایی که قانون اجازه می دهد ، به بهانه‌های مختلف نظیر اعیاد و مناسبت ها، به معیشت کارکنان دولت رسیدگی شود.

وی از دستگاه های اجرایی خواست تا بدهی های خود در زمینه مصارف انرژی را بموقع پرداخت کنند.

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *