بازار عرضه زیتون در رودبار مظلوم واقع شده است

[ad_1]

نماینده رودبار:

به گزارش رودبار آنلاین : منوچهر جمالی امروز در جلسه شورای اداری گیلان که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند و ترور گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با مشکلات اقتصادی کشور و استان کمتر به معضلات شهرستان رودبار توجه شده است.

وی به‌ضرورت مدیریت بحران آب در کشور تأکید کرد و افزود: گیلان می‌تواند در تأمین آب و بهره‌وری آن مدیریت تأثیرگذار در کشور داشته باشد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با هشدار به اینکه در چند سال آینده مشکل آب به بحران نخست کشور تبدیل خواهد شد، گفت: مهاجرت هم‌وطنان از سایر نقاط کشور به گیلان به‌منظور کمبود آب در کشور و وفور آن در استان حتمی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه مطلب بیان کرد: اگر مجلس و دولت اعتباراتی را در گیلان اختصاص می‌دهد باید مسئله مدیریت تأمین آب را در میزان سنجی اعتبارات لحاظ کند.

جمالی همچنین به مشکلات شهرستان رودبار اشاره و با تأکید بر اینکه نباید شهرستان رودبار نادیده گرفته شود، متذکر شد: عبور راه‌آهن و آزادراه از شهرستان رودبار می‌گذرد که حریم‌های آن باید موردتوجه قرار گیرد.

وی رودبار را بازار عرضه زیتون کشور نام برد و گفت: رودبار تنها بازار عرضه زیتون در کشور است اما نسبت به این محصول و شهرستان غفلت شده و مظلوم مانده است.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت به جانمایی صنعت پتروشیمی دریکی از شهرهای رودبار اشاره کرد و گفت: شرایط ایجاد صنعت پتروشیمی در شهرستان رودبار مساعد است اما توجهی به احداث آن در شهرستان نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به‌ضرورت توسعه فرودگاه در منطقه آزاد تأکید کرد و افزود: اگر فرودگاه در منطقه آزاد توسعه پیدا کند ماشین‌های منطقه آزاد در شهرستان رودبار هم می‌توانند تردد کنند.

جمالی رودبار را خاستگاه انواع مواد معدنی در استان و کشور برشمرد و گفت: آهن، آب‌معدنی و محصولات دیگر توسط شرکت‌های مختلف از این شهرستان استخراج می‌شوند که نیازمند توجه بیش‌ازپیش است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *